Dron- bezzałogowy pojazd latający

Dawniej monopol na drony posiadało jedynie wojsko. To zresztą naukowcy działający na rzecz armii wynaleźli drony, które miały służyć do działań taktycznych związanych z rozpoznaniem terenu. Obecnie drony są symbolem walki z terroryzmem, a także stały się zjawiskiem dosyć powszechnym. W każdym sklepie z zabawkami możemy kupić drony, oczywiście, te najprostsze modele.

Ogólna definicja drona

Dron to bezzałogowa maszyna sterowana zdalnie przez operatora. Oczywiście ta definicja z biegiem rozwoju technologi stała się nieaktualna, ponieważ obecnie dron może być sterowany automatycznie za pomocą danych wgranych do komputera. Nie jest potrzebny operator.

Popularność dronów

Popularność dronów wynika przede wszystkim z ich ogromnych możliwości. Atrakcyjna cena, a także duży wybór zachęcają do zakupu. Bardzo popularne stało się kręcenie filmów i fotografowaniem z powietrza. Osoby, które zdecydowały się na podobną usługę znajdziemy na stronie –flydron.pl/zaufali-nam/.

Przydatne funkcje drona

Drony nie tylko mogą latać i nagrywać filmy, czy wykonywać zdjęcia, ale także przesyłają obraz na żywo. Możemy takie nagranie oglądać na komputerze lub telefonie. Oglądanie filmów w czasie rzeczywistym pozwala na pełną kontrolę wyglądu ujęcia, a także pozycji jaką maszyna zajmuje. Drony mogą także automatycznie wracać do konkretnego miejsca. Jeżeli dron zostanie wyposażony w GPS to może wyznaczać trasę na mapie.

Wykorzystanie dronów

Wykorzystanie dronów może być bardzo szerokie.

Dron na wesela i śluby

Drony powszechnie wykorzystywane są przez pary młode podczas sesji ślubnych i plenerowych. Można dzięki nim wzbogacić nagranie z tradycyjnej kamery.

Dron dla inwestycji

Drony dzięki możliwości filmowania i fotografowania z powietrza pomagają firmą podczas kolejnych etapów budowy. Sprawdzają się szczególnie w trakcie wznoszenia mostów, budowy dróg i wiaduktów, a także centrów handlowych i dworców.

Drony i nieruchomości

W przypadku nieruchomości pomagają w znalezieniu odpowiedniego klienta na działkę lub dom. Nagrania z lotu ptaka zachęcają do kupna obiektu.

Bezpieczeństwo, a wykorzystanie dronów

Drony powszechnie wykorzystuje się także podczas patrolowania obszarów niebezpiecznych.

Nie chodzi tylko o granice państwowe, ale także o komercyjne zakłady.

a. Przykładem może być spółka PKP Cargo która stosuje drony do pilnowania składów węgla i alarmowania o wszelkich niepożądanych działaniach.

b. Inne zastosowanie dronów to badania naukowe. Nie zawsze ludzie mogą brać udział w analizie powietrza, czy w sprawdzaniu obszarów o szczególnie niskich temperaturach. W takiej sytuacji drony są idealnymi pojazdami. Można wyposażyć je nie tylko w kamerę, czy GPS, ale także w analizatory i inne urządzenia służące do badania gleby, wody i powietrza.

c. Drony nie muszą być sterowane przez operatora. Wystarczy wgrać odpowiednie oprogramowanie, które będzie odpowiedzialne za ich obsługę. To duża oszczędność, a także gwarancja precyzji i niezawodności działania bezzałogowego pojazdu latającego.