Jakie nowoczesne telefony komórkowe są najchętniej wybierane przez konsumentów

Trudno wyobrazić sobie życie w dzisiejszym świecie bez możliwości korzystania z telefonu komórkowego. Urządzenie to już dawno przestało być akcesorium służącym jedynie do dzwonienia czy wysyłania smsów. Spora część konsumentów zaopatruje się w smarfony, czyli niewielkie przenośne urządzenia łączące w sobie funkcje telefonu i komputera. Wyposażone w dotykowy ekran, umożliwiają korzystanie z licznych aplikacji oraz bardzo komfortowe przeglądanie stron internetowych i serwisów społecznościowych.

Warto zastanowić się nad tym, jakie konkretne marki smartfonów cieszą się wśród Polaków największą popularnością. Opierając się na danych pochodzących z popularnych porównywarek cenowych oraz badań własnych, postanowiliśmy stworzyć krótki ranking producentów oferujących wielofunkcyjne, telefoniczne urządzenia przenośne najchętniej wybierane w naszym kraju.

Samsung

Koreański producent sprzętu elektronicznego cieszy się w naszym kraju dużą popularnością, nawet po wzięciu pod uwagę niepokojących informacji na temat skłonności niektórych z jego modeli telefonów do niekontrolowanych wybuchów.

Wśród smartfonów Samsunga największą popularnością cieszą się te pochodzące z rodziny Galaxy. Są to telefony ze średniej półki cenowej, jednak z dość dobrymi parametrami. Niestety, jak większość współcześnie oferowanych urządzeń elektronicznych, dość często ulegają awarii. Potwierdzają to pracownicy z tego serwisu – serwis samsung w Krakowie. Oni właśnie specjalizują się między innymi w naprawie telefonów koreańskiej marki.

Huawei

Wśród telefonów chińskiej marki Huawei zdecydowanie największą popularnością cieszy się budżetowy model P8 Lite. Telefon ten od początku swojego wejścia na rynek był oferowany w dość atrakcyjnej cenie, zwłaszcza porównując jego parametry z podobny telefonami produkowanymi przez innych wytwórców sprzętu elektronicznego.

Nieco lepiej wykonany i droższy model, Huawei P8, również znalazł swoich licznych zwolenników, podobnie jak kolejny smartfon z „rodziny” P, oznaczony cyfrą 9. Huawei staje się więc powoli symbolem producenta, który jest w stanie zaoferować bardzo ciekawy, dość tani sprzęt, który sprosta oczekiwaniom zdecydowanej większości użytkowników nowoczesnych telefonów komórkowych, oczekujących od nich przede wszystkim dobrej jakości wykonania oraz szybkiego, bezawaryjnego działania.

Apple

Firma Apple oraz oferowane przez nią iPhone mają status urządzenia niemalże kultowego. Można się nie do końca zgadzać z jego całkowitą zasadnością, nie ulega jednak wątpliwości, że zdecydowana większość użytkowników smartfonów kojarzy urządzenia oznaczone charakterystycznym nadgryzionym jabłuszkiem.

Popularność iPhone wynika z różnych czynników. Jednym z nich jest bez wątpienia cała otoczka marketingowa towarzysząca firmie Apple. Jednak również wykonanie oraz komfort użytkowania urządzeń oferowanych przez amerykańską korporacje stoją na naprawdę wysokim poziomie. Czy adekwatnym do ich dość imponującej ceny? Na to pytanie odpowiedzieć muszą sobie już sami nabywcy tego rodzaju telefonów.

Chińscy producenci, często nie mający oficjalnej dystrybucji w Polsce

Ciekawą kategorią zaawansowanych telefonów komórkowych coraz częściej nabywanych przez Polaków są urządzenia produkowane w Chinach, o bardzo atrakcyjnych cenach i zadowalających parametrach, wciąż niedoceniane przez oficjalne drogi sprzedaży. Na tym tle wybiła się nieco marka Xiaomi, której telefony znaleźć można od niedawna w oficjalnej polskiej dystrybucji. Mimo tego, wiele osób wciąż decyduje się na sprowadzanie tanich smarfonów bezpośrednio z Chin, podobnie jak w przypadku marek takich jak Meizu czy Doogee.