Zastosowanie drukarek 3D w jubilerstwie

Polacy uwielbiają błyskotki! Sztuczne, prawdziwe, szlachetne, mniej i bardziej jakościowe – w domowych szkatułkach znajdzie się miejsce na każdy typ biżuterii. Skoro tak jest, to może warto byłoby się zastanowić jak dziś funkcjonuje branża jubilerska i jaki wkład w poczynany progres ma nowoczesna technologia.

Drukarki 3D w jubilerstwie

O tym, że drukarki trójwymiarowe całkowicie zrewolucjonizowały rynek każdy doskonale wie. Przemysł już za kilka lat będzie w całości uzależniony właśnie od nich i nie są to jedynie spekulacje ekspertów. Oto kilka wypowiedzi, które nieco rozjaśnią istotę tej sytuacji:

„Pionierskie prototypy drukarek 3D nie spotkały się z większą aprobatą. Szybko jednak okazało się, że nie była to kwestia braku zainteresowania ze strony konsumentów, ale wynik nie do końca dopracowanej konstrukcji, która nie spełniała oczekiwań. Dziś wiele się w tej kwestii zmieniło i druk trójwymiarowy zyskuje coraz większą popularność nie tylko w jubilerstwie, ale i w medycynie czy szeroko rozumianym przemyśle”

„Jubilerzy od początku swojej kariery mogą cieszyć się ugruntowaną pozycją na rynku. Polacy, oraz przedstawiciele innych narodowości uwielbiają nosić biżuterię więc popyt na ciekawe, kreatywne modele z całą pewnością będzie duży. Aby jednak sprostać oczekiwaniom swoich potencjalnych klientów trzeba wysunąć się o krok przed konkurencję i tu z pomocą przychodzi nowoczesna technologia. Mój zakład już od kilku lat tworzy dekoracje biżuteryjne na wysokojakościowych, jubilerskich drukarkach 3D – uważam, że jako przedsiębiorca pokazuję, że w swój biznes warto inwestować i sam czerpię z tego liczne korzyści” – wypowiedzi tej udzielił znany, polski producent biżuterii.

Jak działają jubilerskie drukarki trójwymiarowe?

Na to pytanie każdy młody przedsiębiorca chciałby poznać rzetelną odpowiedź. Kursów, szkoleń i poradników w tym zakresie nie brakuje, niemniej jednak oczywiście również my nie omieszkamy dołożyć do zgromadzonych informacji kilku słów od siebie.

Drukarki jubilerskie:

  • jako materiału produkcyjnego używają specjalistycznego wosku,

  • pozwalają na tworzenie nawet najbardziej skomplikowanych projektów,

  • posiadają zoptymalizowany pod kątem potrzeb klienta obszar roboczy,

  • współpracują z urządzeniami komputerowymi, do których można je podłączyć po prostu za pomocą portu USB,

  • używają (co tyczy się nowoczesnych modeli) do wydruku również kruchego materiału PIC – przypominającego do złudzenia właściwości metali szlachetnych.

Czy korzystanie z takich urządzeń jest trudne?

Z naszych obserwacji wynika, że odpowiedź na to pytanie może być dwojaka. Na początku oczywiście z całą pewnością pojawią się pewne trudności, ale przy odpowiednim zapleczu wiedzy i wraz z nabywaniem doświadczenia współpraca z trójwymiarowym urządzeniem drukującym może stać się prawdziwą przyjemnością.

Jeśli również Ty szukasz drukarki 3D do swojego zakładu jubilerskiego to zapraszamy na stronę – envisiontec.pl/index.php/drukarki-3d/ultra-3sp-family/ultra-3sp-and-3sp-hd a z pewnością znajdziesz model najlepszy dla siebie.